HAŞR SURESİNİN SON 5 AYETİ 
Eğer (ki) biz, bu Kur’ân’ı bir dağ başına inzâl etseydik, şüphesiz ki o dağı Allâh haşyeti yüzünden, boyun kesmiş, param parça olmuş görürdün. İşte bu misâlleri biz, insanlar düşünüp, ne ibret almak lâzım geldiğini anlasınlar diye gösteriyoruz.

Ki öyle bir Allâh’dır ki, Tanrı yoktur ancak O vardır. Açıkta olana da, saklı olana da vâkıftır. Rahman’dır, rahıymdir (1) (yine) O, öyle bir Allâh’dır ki, Tanrı yoktur O vardır. Cümle yaratıkların mutasarrıfı kudsîyet sahibi, selâmet ihsan eden, iman nurunun kaynağı, gözetip esirgeyen, aziz icabında dilediğini zorla yaptırmaya gücü yeten, lâyıkıyla yegâne kibir sâhibidir. Allâh müşriklerin koştukları ortaklardan münezzehtir. Öyle bir Allâh’dır ki O, yaratacağı her şey’i bir hikmete mebnîdir ve yekdiğerine uygundur.Yarattıklarının hepsini ayrı bir sûretle meydana getirir. En muhteşem isimler O’nundur. Semâlarda ve yerdekilerin hepsi onu tesbih ederler. Her zaman galip olup, her işi hikmetlidir.
PATLICAN KEBAP
1 Kg patlıcan
300 gr koyun kıyma
Sarımsak,karabiber,pul biber,domates,soğan,domates salçası
YAPILIŞI:
Patlıcanları alacalı soyduktan sonra acı suyu çıkması için tuzlu suda beklettim sonra sırt tarafından
ayrılmayacak sekilde kesdim.Arasına kıyma, baharatlar ,rendelenmiş sarımsak ve soğanı ekleyerek hazırladığım köfteleri patlıcanların arasına koydum.Üzerine salçalı suyu gezdirdiğim ve üzerine halka soğan ve dilimlediğim domateslerle 180 derecede pişirdim. Patlıcan sevenlere tavsiye edebilirim.
AFİYET OLSUN


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder