Rabbin sadece Kendisine ibadet etmenize ve anne-babanıza, Allah’ın sizi görmekte olduğu bilinci içinde mümkün olan en iyi şekilde davranmanıza hükmetti.
Eğer onlardan biri veya her ikisi yaşlanmış olarak yanınızda bulunuyorsa sakın varlıklarından veya onlara hizmetten bıkkınlıkla kendilerine ‘Öf!’ diyecek ölçüde bile kötü söz söyleme! 
Onları azarlama ve daima onlara karşı tatlı dilli ve gönül alıcı ol!
İSRA 23.AYET 
Sevgi ve Merhamet sonsuz Rabbimin izniyle...
Aslında bu postu yazarken çok farklı duygular içindeyim.Sizlere de anlatmak ve üzüntümü sizlerlede paylaşmak istiyorum.
Bundan iki sene önce annemin kronik böbrek hastası ve böbreğinin birinin tamamen bittiğini ,diğerininde % 22 kaldığını öğrendik.Taki o güne kadar organ naklinin tam manasını ve ne anlamda bir insanın ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu o gün anladım.
İnsanın başına bazı şeyler gelince yüreği yanınca anlıyor galiba galiba...Ve Allah'ın emaneti olan bütün hayatımızın bir sahibi olduğunu kaybedince çok daha iyi anlıyoruz hayatta.

Belkide empati denen şey yoktur hayatta?ne kadar ''anlıyorum'' desende anlamadığını anladım hayatımda :(

Ve arada 2 yıl boyunca annem, çeyrek böbrekle idare etti ,ama bu gün doktor ''sana böbrek verecek akrabalarının gelip tahlil vermeleri gerekiyor''deyince ;annem,hayatıma ışık tutan kadın,cennete giriş için biletim,sığınacak limanım ve hayat tecrübem iki gözüm çok üzgün ve çaresizdi.

Ve yanında duygularımı belli edemesem de şimdi bende aynı durumda Rabbim'e acziyetimi bildiriyorum...

Ve annem için sizlerden dua bekliyorum ...Duanız da lütfen anneme ve hasta olan insanlarda dua etmeyi unutmayın.

Dualarda buluşmak ümidiyle her şeyin sahibi ve yaratıcısına emanetsiniz...


8 yorum:

 1. Canım Rümeysam,
  Allah annene, teyzemize acil şifalar versin.
  İnan çok üzüldüm. Benim annemde doğuştan tek böbrekli ve ben ne durumda olduğunu çok iyi anlıyorum...
  Acizane dualarımda olacaksınız...
  Muhabbetle♥♡♥

  YanıtlaSil
 2. Rabbim annecigine acil sifalar versin canim benim...cok uzuldum ama eminim ki Allah'im rahmetini esirgemeyecek ve rahmeti en kisa zamanda tecelli edecek

  YanıtlaSil
 3. cnm bnm allah annenin sol yaninindan bas ucundan ayirmasin tez zamanda sifalar dilerim.sende guclu olmaya calis cnm moralini eksik etme.cok gecmis olsun

  YanıtlaSil
 4. Rabbim acil şifalar versin anneciğiniz ve her nerede duaya ihtiyacı olan varsa herkese...

  YanıtlaSil
 5. Canım gerçekten çok zor tabii,bizler her ne kadar üzülsek de anladığımızı ifade etsek de dediğin gibi böyle durumları yaşayanlar daha iyi bilir tabii.Rabbim acil şifalar versin.İnşallah bulunur böbrek.
  Pizzan nefis görünüyor.ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 6. Allah tez zamanda şifalar versin inşallah annene ve
  tüm hastalara ve şifa bekleyenlere amin...

  YanıtlaSil
 7. Teyzemize acil şifalar diliyorum. inşallah ailenizde uyumlu bir böbrek çıkar. Bende kardeşimle organ nakli olduk 28 kasım 2014 de Rabbim benim böbreğimi vermeyi nasip etti. Rahmana hamdolsun ikimizde iyiyiz .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok duygulandım inanın.Rabbim şifa versin sizlere bütün hastalara ve anneme de.Yaratan ve her şeyin sahibi razı olsun sizden...

   Sil