AKLEDEN KALP İLE YÜRÜYÜŞ
Sözünü yükseltmek yerine sesini yükseltmeyi marifet sayanlar, gün gelmiş doğal sesle de yetinmez olmuşlardır. Güç histerisi onları hep daha fazlasını elde etmeye zorlamıştır. Ve bombaları icat etmişlerdir. Bombaların sesi daha yüksek çıkmaktadır çünkü.

Her bomba sesin saltanatına bir katkıdır. Her ateşli silah sözün gücüne karşı sesin gücünü temsil eder. Barutu Doğu bulduğu halde, ateşli silahları Batı’nın icat etmesi bir tesadüf müdür? Tıpkı mikrobu Doğu keşfettiği halde, mikroptan silah yapmayı Batı’nın akıl ettiği gibi… En sonunda, silahların sesi insanların sesini bastırmıştır. Sesin gücüne inananların silahları, sözün gücüne inananları vurmuştur.

Ne var ki, Ebu Cehil’in tokadı Kâbe’de söz sarayının sultanı olan Kur’an’ı okuyan Abdullah b. Mes’ud’un sesini bastıramamıştı. Mekke reisinin karısı Hind’in sesi, tekbiri bastırmaya yetmemişti. Hattab oğlu Ömer’in tokadının sesi, Hattab kızı Fatıma’nın sözünü bastırmaya yetmemişti. Sonunda tokadın sahibi de, “sözün gücüne” boyun eğmişti. Nadr b. Haris’in “lehve’l-hadis”i (boş sözleri) vahyi bastırmaya yetmemişti.

Fakat modern zamanların Ebu Cehilleri, Hindleri, Nadrları, sözün karşısına kendi sesleriyle değil, silahların sesleriyle çıktılar. Söz medeniyetinin çocuklarına nişan aldılar. Onları can evinden vurdular. Hanelerini başlarına yıktılar. Ailenin reisini vahşice katledip aileyi dağıttılar. Anasını dağa kaldırdılar, mahremiyetine saldırdılar. Ve ailenin çocuklarının her biri bir yere savruldu. Kimi köprü altında ekmek dilenen, kimi izbelerde tiner koklayan, kimi sokak çetelerinde magandalık yapan sokak çocuklarına döndüler.

[Mustafa İSLAMOĞLU]

Selamün Aleyküm arkadaşlar
İnaşallah bu paylaşımım da  beğeneceğiniz bir tarif vermişimdir.benim civcivler severek tükettiler.Tamamen beni eklemelerimle inşallah bu tarif oldu.Artık bunden sonra sizin beğeninize sunuyorum.Sizleri Allah'a emanet ederek tarife geçiyorum...
 Malzemeler
3 yumurta
300 gr karadut
1 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvıyağ
1 paket kabartmatozu
1 paket vanilya
7-8 yemek kaşığı tepeleme un


Yapılışı;Dutlar yıkanır ve robotton geçirilir.Yarısı kekin içine,diğer yarısı da dışana konulacak şekilde ikiye ayrılır.
Diğer taraftan yumurta şekerle beraber iyice çırpılır.Üzerine yağını,robotta geçirilmiş karadutu eklenir.Daha sonra ununu, kabarma tozunu ve vanilyayı da ekleyerek karıştırılır.Ve kalıplara dökülür 170 derecede derecede pişirilir.

Bir bardak ayırdığımız karadutu ve krem şantiyi bir kaba koyup iyice çırpın. Şanti torbasına yuvarlak ucu takın ve hazırladığınız şantiyi torbaya koyun.
Pişen ve soğuyan muffinlerin üzerine karadutlu şantiyi sıkın.Ve böylelikle muffinlerimiz hazır.

AFİYET OLSUN.

İNCİRLİ ÜZÜMLÜ MUFFİN
ÇİKOLATALI MİNİK MUFFİN
KURU ÜZÜMLÜ MİNİK MUFFİN

2 yorum: