İMANIN TANIMI
İman sözlükte, "bir kişiyi söylediği sözde tasdik etmek, doğrulamak, söylediğini kabullenmek, gönül huzuru ile benimsemek, karşısındakine gü­ven vermek, güvenlikte olmak, şüpheye yer vermeyecek biçimde içten ve yürekten inanmak" anlamlarına gelir.

Buna göre; imanın hakikati ve özü kalbin tasdikidir. Kalbin tasdiki imanın değişmeyen aslî unsurudur. İmanla bilgi arasında çok yakın bir ilişki söz ko­nusudur. Her inanan kişi, neye inandığını bilir, fakat her bilme inanmayı ge­rektirmez. İnanılacak esaslarla ilgili bilgiye iman denilebilmesi için, kişinin gönlünde ve kalbinde hür iradeye dayalı bir boyun eğişin, teslimiyetin ve tas­dikin bulunması gerekir. İman edene sevap, etmeyene ceza verilmesinin da­yanağı, kişinin gönülden bağlılığının ve tasdikinin bulunup bulunmamasıdır.

"Ey Peygamber, kalpleri iman etmediği halde, ağızlarıyla inandık diyen­lerden ve yahudilerden küfür içinde koşuşanlar seni üzmesin..." (el-Mâide 5/41).
Yaradan gerçek iman etmeyi nasip etsin cümlemize ( aminnnn )


Selamün Aleyküm arkadaşlarım
Yeni bir lezzet tavsiyesi ile sizlerleyim inşallah. Kurabiye desem kurabiye gibi değil ,malumunuz altı kek üzeri acı badem arsı elmalı turta gibi :) kısacası farklı ama lezzetli bir tarif , hemde yapımı da oldukça kolay tavsiye ederim... 
Geçelim tarife ;

Malzemeler
1 pasta tabanı (ben bu sefer hazır kullandım )
1 yumurta akı
1 çay bardağı şeker
yarım çay bardağı sıvı yağ
yarım su bardağın ceviz


Yapılışı;
Yumurta beyazını ve şekeri bir kaba alın iyice köpürünceye kadar çırpın. Üzerine sıvı yağını da ilave edip tekrar çırpın. En son olarak da cevizi ilave edip yavaşça karıştırın ve pasta tabanının üzerine döküp. 150 decede yaklaşık 20-25 dakika fırınlayın ve biraz dinlendirin. sonrasın da görceksiniz ki çoooook lezzetli ve hafif mi hafif tatlımız hazır.
Afiyet şifa olsun...


2 yorum:

  1. harika bir tarif. kurabiye yapmıştım fınfdıklı onun gibi sanki.. tebrikler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet ablacım kesinlikle harika bir tarif şiddetle öneririm :)

      Sil