İnsanlar tek bir ümmetti. Ayrılmaları üzerine Allah, rahmetinin müjdecileri ve azabının habercileri olmak üzere peygamberler gönderdi ve beraberlerinde hak ile ilgili kitap indirdi ki, insanların, aralarında ihtilaf ettikleri şeyler hakkında hakem olsun. Bunda da sırf o kitap verilenler, kendilerine bunca deliller geldikten sonra tuttular, aralarındaki hırs ve kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. Bunun üzerine Allah kendi izniyle, iman edenleri, onların hakkında anlaşmazlığa düştükleri hakka, ulaştırdı. Allah, dilediğini doğru yola iletir. Bakara Suresi 213. ayet


Malzemeler
1 litre süt
4 yemek kaşığı un
50 gr kakao
1 su bardağı şeker
1 yemek kaşığı tereyağ

 80 gr bitter çikolata ( büyük paket çikolata yani)

Yapılışı:
Un, şeker, kakaoyu bir tencereye alın ve iyice karıştırın. Böylelikle topaklanmasını engelleyeceksiniz. Ardından tencereye sütü ilave edip ocağa koyunuz ve orta areşte sürekli karıştırmak şartıyla kaynatın. Bir kaç dakika böyle de kaynattıktan sonra tereyağını ve çikolatayı da ekleyip iyice erinceye kadar karıştırın ve ocaktan alın.
Servis yapacağınız kaselere döküp soğuması için buzdolabında bekletin. Göreceksiniz ev yapımı çok lezzetli ev yapımı pudingler hazır :)

Afiyet Olsun...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder