Hayırlı günler arkadalar geçtiğim perşembe Antalya Blog yazarları olarak cevizin faydaları,sağlık açısından önemi ve  California Cevizi tanıtımına gittik. Bilmediklerimizi öğrendik ,bilgilerimizi paylaştık, kısacası çok güzel bir gündü :) Bu günde emeği geçen ve bizi bu etkinlikle tanıştıran sevgili Dilek ( Demlenmiş Yaşam Öyküleri ) arkadaşımıza, bu organizasyonu düzenliyen sevgili Promedia ya ve bizleri ağırlayan sevgili Su Otele  çok teşekkür ederim...

 Otelde mutfağın da cevizle hazırlanan ve cevizin için de bulunduğu birçok lezzetli yiyeceklerin hem tadına baktık , hem de kendi ellerimizle Fesleyen soslu makarna ve Beyaz peynirli yeşil salata hazırlayıp süsleme fırsatı bulduk...Tabi ustalarımızın showları da göz doldurur cinsten çok güzeldi...

Şeflerimizin bizler için hazırladıkları lezzetlere de diyecek bir şey yoktu, emeklerine sağlık ,hepsi de birbirinden lezzetliydi. Acaba cevizin içine girdiği ama lezzetsiz olduğu bir yemek var mı? ben bilmiyorum da... :)California Cevizi Seminerinde Bahsedilen Bilgiler :

-California cevizi dünyanın en kaliteli cevizi olarak tanınmakta olup,  dünyada birinci sırada yer almaktadır. -Amerıcan gıda enstitüsü sağlık onayı alan tek ürün california cevizidir. (bu onayı alabilmek için yararlarının bilimsel olarak kanıtlanmış olması gerekiyor) 
-California Cevizinin; 
-Kalp Sağlığı 
-Kilo Yönetimi 
-Kemik Sağlığı 
-Antioksidanlar 
-Bilişsel Sağlık 
-Tip 2 Diyabet 
-Omega 3 yönlerinden faydaları bulunmaktadır. 

Cevizin Faydaları 
-Ceviz içerisinde protein, besin lifi ( önemi tok tutmasıdır) Vitamin b1(tiamin) vitamin(b6) folik asit, fosfor, magnezyum, bakır içerir. 
-En iyi bitkisel antioksidan olarak böğürtlenden sonra ikinci sırada yer alır. kalp sağlığı için faydalı olan omega 3 yağ asitlerini anlamlı miktarda içeren tek ağaç yemişidir. 
-Bir avuç ceviz 56 gram (4 adet) tüketmenin organ yağlanması görülen aşırı kilolu kişilerde endodelyal işlevi geliştirdiği görülmüştür. Böylece bireylerin kilo almasına sebep olmaz. 
-Gıdaya tat katar 
-Besin profilini geliştirir 
-Bıdaya kıtırlık katar 
-Katma değeri yüksek bir üründür. 
-Mutfakta cevizin yağı da kullanılır. 
-Pres olarak yağı çıkarılan cevizin kalanı ezme olarak satılır. 
-Cevizin bir önceki yıllara göre tüketimi artmıştır. 
İnşallah daha güzel etkinliklerde beraber olma ümidi ve duasıyla...


9 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş.Eline emegine saglık.Keyifli bir etkinlik idi.Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel arkadaşım. İyiki geldiniz çok güzeldi...

   Sil
 2. Emeğine sağlık canım. Nice güzel günlere inşallah.♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah canım teşekkür ederim seninde emeklerine sağlık...

   Sil
 3. Emeklerine sağlık canım.Yeni etkinliklerde buluşmak üzere. Antalya da bir ilki gerçekleştiren California Cevizi firmasına çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Ellerine sağlık canım benim

  YanıtlaSil
 5. Hep birlikte güzel saatler geçirdik ceviz hakkında değerli bilgiler edindik, ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil